אודות

 

מה זה 'רגבים'?

תכניות 'רגבים' מיועדות לנערים נורמטיביים בכיתות ט'-יב' ומשלבות עבודה חקלאית אינטנסיבית, לימודי קודש, תעודת בגרות מלאה ופעילות חברתית. כיום פועלים כ-7 מוסדות 'רגבים' ברחבי הארץ, כולם תחת עמותת 'רוח הגולן', ובמקביל עוד ארבעה מוסדות תחת רשתות אחרות.

הרעיון של 'רגבים' כתכנית המשלבת עבודה חקלאית עם לימודי הקודש והחול, נולד מתוך אמון בכוחותיו של הנוער וביכולתו להוציאם אל הפועל, ומתוך הרצון לשלב את הנוער במשימה הלאומית של עבודת האדמה וגאולתה.

רגבים פועלת לחיבור הנוער לאדמה ולעבודת האדמה, דרך חינוך לאהבת העמל ויגיע הכפיים, ומאמינה שמתוך גילוי כוחותיו המעשיים יגיע הנער גם לגילוי עצמי ולחשיפת הכוחות הרוחניים שבו.

כמו כן, מכשירה התכנית את הנער לעבודה פיזית מאומצת ואיכותית ומקנה לו מוסר עבודה גבוה, מפתחת אצלו אחריות אישית ותורמת לבניית אישיותו, להגברת כוחות חייו ושמחתו ולהבנת התהליכיות הקיימת בטבע ובמציאות.

מבחינה לאומית, רגבים שמה למטרה להוות מענה לחקלאי ישראל, המתמודדים עם מחסור רב בידיים עובדות, חרוצות וזמינות, בעיקר כשמדובר בעבודה עברית. מטרה נוספת היא הקמת כוח משימתי שיוכל לעזור לחקלאים שנאבקים על אדמתם.

מי אנחנו – רגבים-כנרת?

תכנית 'רגבים-כנרת' נפתחה בשנת הלימודים תשפ"ב עם כיתות ט' וי' במתכונת של בי"ס צומח – כך שעוד שנתיים בע"ה יהיו ט'-י"ב.

התכנית הוקמה בעמק הירדן, במתחם 'ביקעת כינרות' הסמוך לקיבוץ בית-זרע, מעט דרומית לצומת צמח.

תלמידי המחזורים הראשונים זוכים כיום להיות שותפים לייסודו של מקום חדש, ששגשוגו והצלחתו תלויים בהם. העובדה שהמוסד נמצא בתהליכי התבססות ועיצוב יכולה אולי לגרום לחשש, אך בעיקר היא מייצרת אווירה של אחריות ושל משמעות גדולה.

ברגבים-כנרת שמים דגש על הצבת סטנדרטים גבוהים בכל חלקי היום. הלו"ז אמנם מאתגר, אך אפשרי בהחלט ומשמח מאוד את הבוחרים בו.

accessibility